Srebro i Złoto w Pucharze Europy - Dojo United Łódź

Srebro i Złoto w Pucharze Europy

W miniony weekend w Dojo Stara Wieś rozegrany został Puchar Europy w Karate Tradycyjnym. W tym roku po raz pierwszy w zawodach startowali zawodnicy trenujący nie tylko karate tradycyjne a również przedstawiciele karate fudokan. Poziom był wysoki, rywalizacje finałowe bardzo trudne, dlatego tym bardziej cieszymy się, że zawodnicy naszego kraju po raz kolejny okazali się najlepsi.

W kategorii kobiet Maria Depta zdobył srebro a w kategorii mężczyzn Damian Tomasik złoto.

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosła finałowa walka naszej sensei, Marysi Depty z Agnieszką Sajdutką z Rzeszowskiej AKT. Obie zawodniczki spotykały się w tym roku wielokrotnie na macie w trakcie PLKT 2016. Pierwszą rundę wygrała jednym punktem Marysia. W drugiej i trzeciej walka była bardzo zacięta i ostatecznie przez wskazanie obie wygrała Agnieszka wygrywając tym samym Puchar Europy w 2016 roku.

Damian Tomasik do finałowej walki stanął z armeńczykiem – Narek Iskandaryan. Damian bardzo zdecydowanie wygrał z armeńczykiem w dwóch rundach i tym samym wywalczył złoto. Damianowi poza tym serdecznie gratulujemy zdecydowanego podniesienia formy w kata 🙂

Gratulujemy naszym reprezentantom medali i widzimy sie już za 3 tygodnie na Mistrzostwach Polski w Sopocie gdzie mamy nadzieje na co najmniej takie trofea !!!

Filmy ze zmaganiami naszych karateków możecie zobaczyć tutaj  oraz w naszej galerii video na stronie.