Maria Depta - Dojo United Łódź

Sensei Maria Depta

Maria Depta

Karate tradycyjne – 3 DAN

Doktorantka Prawa UŁ

Maria Depta wraz z Kasprem Kaweckim jest inicjatorką i założycielką DOJO United Łódź. W DOJO prowadzi przede wszystkim zajęcia z karate dla wszystkich grup wiekowych oraz treningi cross. Można też się z nią spotkać oko w oko na treningu personalnym z zakresu karate bądź zajęć ogólnorozwojowych.

Swoją przygodę ze sportem zaczęła w wieku 8 lat, kiedy to trafiła na treningi karate tradycyjnego do sensei Radka Olczyka. W chwili obecnej Marysia jest utytuowanym zawodnikiem w tej dyscyplinie, może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak mistrzostwo świata (podwójne Genewa 2014, Praga 2013), wicemistrzostwo świata (Genewa 2014, Brazylia 2010, Polska 2012), kilkukrotne mistrzostwo Europy (2-krotne Włochy 2009, Izrael 2011, Praga 2013, Wilno 2015). Wielokrotna (a także aktualna) mistrzyni Polski.

Pasja stała się jej sposobem na życie. Rozwija się w wielu kierunkach – brazylijskie jiu-jitsu, mma, różne formy fitnessu. Ostatnio największym odkryciem było dla niej spróbowanie treningu crossowego

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że podejmowanie codziennie nowego WOD-a (ang. Work of the day) jest dla mnie wyzwaniem, a ukończenie go dużą satysfakcją. Fajne jest też to, że moje ciało naprawdę stało się silniejsze, szybsze, bardziej elastyczne oraz że utraciłam sporo zbędnego balastu w postaci tłuszczu.

Zawodniczka Towarzystwa Sportowego Sokół Aleksandrów Łódzki.

Uprawnienia, doświadczenie, praktyka:

  • 2 DAN karate tradycyjne ITKF
  • 7-letnia praktyka trenerska
  • Uprawnienia instruktora PZKT
  • Uprawnienie instruktora samoobrony
  • Uprawnienia instruktora crossfit Level 1 HestStrez
  • Uprawnienia wychowawcy kolonijnego
  • Bierze udział we wszystkich szkoleniach z kalendarza PZKT
  • Aktualna członkini kadry narodowej PZKT
  • Ambasador Fundacji Sportowcy Dzieciom
  • Właścicielka firmy instruktorskiej DEPTA-DO
  • Prezes DOJO United Łódź

Zainteresowania i wykształcenie:

  • studentka Prawa na Uniwersytecie Łódzkim
  • zainteresowania: historia, literatura, film, sporty walki, sporty siłowe, motoryzacja, prawo karne i sportowe, praca z dziećmi

Osiągnięcia:

2015

  • Pierwsze miejsce w plebiscycie na Najlepszego Zawodnika Karate w roku 2015
  • Pierwsze miejsce w plebiscycie na Najlepszego Zawodnika Karate w en-bu (w parze z Adrianem Zwierzchowskim) w roku 2015
  • 2015 – PLKT
    • I miejsce
  • 2015 – XXVI Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym (23-24.05.2015, Włocławek)
    • I miejsce kumite ind.
    • I miejsce fukugo
    • I miejsce enbu k/m
    • III miejsce kata ind.
    • III miejsce kogo kumite
  • 2015 – VIII Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN (06.06.2015, Stara Wieś)
    • I miejsce
  • 2015 – XXXII Mistrzostwa Europy WTKF w Karate Tradycyjnym – 17-18 października 2015 r., Wilno (Litwa)
    • I miejsce enbu k/m
    • I miejsce kumite druż (Justyna Marciniak, Agnieszka Sajdutka, Małgorzata Zabrocka)
    • II miejsce w kumite indywidualnym
    • III miejsce fuku-go
  • 2015 – VI Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan 5-6 grudnia 2015r., Belgrad (Serbia)
    • I miejsce w kumite indywidualnym
    • II miejsce w kumite drużynowym (Agnieszka Sajdutka, Małgorzata Zabrocka)
    • III miejsce w fuku-go

2014

  • 2014 – PLKT
    • III miejsce
  • 2014 – XXV Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym (17-18.05.2014, Gdańsk)
    • I miejsce kata ind.
    • I miejsce kumite ind.
    • I miejsce enbu kobieta/mężczyzna
    • II miejsce kogo kumite
    • III miejsce fukugo
  • 2014 – VI Puchar Europy w Karate Tradycyjnym ORLEN (14.06.2014, Stara Wieś)
    • III miejsce
  • 2014 – XVII Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym (24-25.10.2014, Genewa)
    • I miejsce kumite ind.
    • I miejsce enbu kobieta/mężczyzna
    • II miejsce kata ind.

2013

  • 2013- Polska Liga Karate Tradycyjnego
    • II miejsce
  • 2013- Mistrzostwa Polski Seniorów
    • I miejsce kumite ind.
    • 2x II miejsce kogo-kumite i enbu k/m
    • 2x 3 miejsce fukugo i kata ind.
  • 2013- Puchar Świata
    • III miejsce
  • 2013 – V Mistrzostwa Świata Karate Fudokan (29.11.-1.12.2013, Praga)
    • I miejsce kumite drużynowe kobiet
    • II miejsce kumite ind. młodzieżówek
    • III fukugo młodzieżówek
  • 2013 – XXXI Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym (7-8.12.2013, Praga)
    • I miejsce kogokumite kobiet
    • II miejsce kumite ind kobiet
    • III fukugo młodzieżówek

2012

  • 2012- Polska Liga Karate Tradycyjnego
    • V miejsce
  • 2012- Puchar Europy
    • miejsce V-VIII
  • 2012- Mistrzostwa Polski Seniorów
    • III miejsce kumite ind.
    • III miejsce enbu k/m
  • 2012- Mistrzostwa Świata seniorów (Polska)
    • II miejsce kata drużynowe
  • 2012- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
    • 3x I miejsce (kata,fukugo,kumite ind.)
    • II miejsce kogokumite

2011

  • 2011- Noworoczny Turniej Karate Tradycyjnego (Włocławek, styczeń)
    • I miejsce kata indywidualne(senior)
    • I miejsce kogo-kumite (senior)
  • 2011- Polska Liga Karate Tradycyjnego 2011
    • III miejsce w klasyfikacji końcowej
  • 2011- XXII Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym (maj, Wrocław)
    • II miejsce en-bu k/m (z Adrianem Zwierzchowskim)
    • III miejsce fuku-go
    • IV miejsce kata ind.
  • 2011- VI Puchar Świata w Karate Tradycyjnym
    • III miejsce
  • 2011- Mistrzostwa Europy Seniorów (Izrael)
    • I miejsce

2010

  • 2010-Puchar Mistrza
    • III miejsce kata indywidualne seniorek
  • 2010- XXI Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym (maj, Bydgoszcz)
    • I miejsce kogo-kumite
    • II miejsce fuku-go
    • III miejsce kata indywidualne w kategorii seniorek
    • IV miejsce en-bu w kategorii seniorów (z Adrianem Zwierzchowskim)
  • 2010- Goodwill Karate Tournament (sierpień, Stara Wieś)
    • I miejsce
  • 2010- XV Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym – 12-13 listopada 2010 r., Curitiba (Brazylia)
    • II miejsce w en-bu k/m 2010- Najlepsza Zawodnikcza Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego 2010

2009

  • 2009- XX Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym (maj, 2009)
    • I miejsce kata indywidualne
    • I miejsce fuku-go
    • II miejsce kogo-kumite
  • 2009- Puchar Mistrza (czerwiec, Wrocław)
    • I miejsce kata ind.
    • I miejsce kogo-kumite
  • 2009- XII Mistrzostwa Europy Juniorów w Karate Tradycyjnym – 24-25 października 2009 r., Casale Monferrato (Włochy)
    • I miejsce fuku-go
    • I miejsce kogo-kumite
    • II miejsce en-bu (z Tomaszem Michałkiem z AKK Łódź)
    • III miejsce kata indywidualne
  • 2009- Najlepsza Zawodnikcza Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego 2009

2008

  • 2008-XIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym (maj, Włocławek)
    • VI miejsce w kata indywidualnym seniorek
  • 2008-XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym (październik, Lublin)
    • I miejsce en-bu k/m (z Adrianem Zwierzchowskim)
    • II miejsce kata indywidualne
    • III miejsce fuku-go
  • 2008- Najlepsza Zawodnikcza Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego 2008

2007

  • 2007- XVIII Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym (kwiecień, Włocławek)
    • III miejsce en-bu k/m w kategorii seniorów (z Adrianem Zwierzchowskim) 2007- XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym (październik, Toruń)
    • I miejsce kata indywidualne
    • I miejsce en-bu (z Adrianem Zwierzchowskim)
    • II miejsce fuku-go
  • 2007- Najlepsza Zawodnikcza Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego 2007

2006

  • 2006- XVII Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym (kwiecień, Łódź)
    • III miejsce en-bu k/m w kategorii seniorów (z Adrianem Zwierzchowskim) 2006- XVII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym (maj, Olsztyn)
    • I miejsce kata ind. i kata drużynowe (z Dominika Florczak i Aleksandra Herbik, obie TS Sokół Al. Ł.)
    • IV miejsce kogo-kumite i VI miejsce fuku-go
    • Najlepsza zawodniczka tych zawodów
  • 2006- I Drużynowy Puchar Polski Regionów w Karate Tradycyjnym
    • III miejsce kata drużynowe (z Dominika Florczak i Aleksandra Herbik, obie TS Sokół Al. Ł.)
  • 2006- Najlepsza Zawodnikcza Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego 2006

2005

  • 2005- V Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (październik, Włocławek)
    • I miejsce kata ind.
    • I miejsce enbu k/m (z Adrianem Zwierzchowskim TS Sokół Al. Ł.)
  • 2005- Najlepsza Zawodnikcza Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego 2005

2004

  • 2004- IV Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (październik, Kluczbork)
    • I miejsce kata drużynowe (z Dominika Florczak i Aleksandra Herbik, obie TS Sokół Al. Ł.)
    • II miejsce kata indywidualne i en-bu k/m (z Damianem Żmilewskim TS Sokół Al. Ł.)
  • 2004-III Puchar Polski w Karate Tradycyjnym w Konkurencji EN-BU (listopad, Uniejów)
    • II miejsce w kategorii młodzików (z Damianem Żmilewskim)
  • 2004- VI Zawodniczka w klasyfikacji końcowej Okręgowej Ligi Województwa Łódzkiego 2004

2003

2003- III Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (czerwiec, Lublin)

  • III miejsce kata ind. i drużynowe (z Dominika Florczak i Aleksandra Herbik, obie TS Sokół Al. Ł.)

2002

2002- pierwszy start na Międzynarodowych Zawodach dla Dzieci „Topolino” w Ferrarze, Włochy

  • II miejsce kata ind.

2001

2001- pierwsze starty w Okręgowych Ligach Karate

  • II miejsce kata ind. i III w kumite.

 

 

TRENER PROWADZI ZAJĘCIA

  • Karate tradycyjnepon 18:30 - 20:00
  • Przedszkolakiśr 16:45 - 17:30
  • Przedszkolakipon 17:00 - 17:45
  • Karate tradycyjnewto 18:45 - 19:30
  • Karate tradycyjneśr 18:30 - 20:00
  • Karate tradycyjneśr 20:00 - 21:00
  • Karate tradycyjnepi 19:00 - 19:45
  • Przedszkolakipon 16:15 - 17:00
  • Karate tradycyjneśr 17:30 - 18:30
  • Przedszkolakiwto 16:30 - 17:15
  • Karate tradycyjnewto 17:15 - 18:00
  • Karate tradycyjnewto 18:00 - 18:45
  • Karate tradycyjnepi 17:00 - 18:00
  • Karate tradycyjnepi 18:00 - 19:00
  • Crosspon 17:45 - 18:30
  • Wolna matapi 8:00 - 12:00
  • Wolna mataczw 8:00 - 13:00
  • Wolna matawto 8:00 - 12:00
  • Wolna matapon 8:00 - 13:00
  • Wolna mataśr 8:00 - 12:00
  • Przedszkolakiczw 16:30 - 17:15
  • Karate tradycyjneczw 17:15 - 18:00
  • Karate tradycyjneczw 18:00 - 18:45
  • Karate tradycyjneczw 18:45 - 19:30
  • Karate tradycyjneczw 19:30 - 20:30
  • Crossczw 20:30 - 21:00
  • Karate tradycyjnepon 14:40 - 15:25
  • Karate tradycyjnewto 12:50 - 13:50
  • Karate tradycyjnewto 14:20 - 15:20
  • Karate tradycyjneczw 14:00 - 15:00
  • Karate tradycyjnepi 15:00 - 16:00
  • Karate tradycyjnepi 12:50 - 13:50
  • Karate tradycyjnepon 15:30 - 16:15