Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate i V Puchar Europy Dzieci - Dojo United Łódź

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate i V Puchar Europy Dzieci

 

Sokoły potwierdziły dominację w kumite!

 

W zeszły weekend odbyły się otwarte klubowe Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Zarówno team mężczyzn jak i kobiet stanął na najwyższym stopniu podium.

Drużyna mężczyzn (Damian Tomasik, Mariusz i Paweł Barańscy oraz Adrian Ratajczyk) stoczyła 4 mocne pojedynki, spotykając się w finale z wielokrotnymi Mistrzami Polski – Kluczborskim KK. Bohaterem meczu został Damian Tomasik, który wychodząc do ostatniej rundy miał do odrobienia stratę aż 4 punktów. Udało mu się to, co przełożyło się na wynik meczu na 6:4.

Drużyna kobiet w składzie: Maria Depta, Justyna Barańska, Paulina Świercz, Alicja Zalecińska (zawodniczka z Kluczborskiego KK) stoczyła 3 pojedynki. W finale spotkały się z reprezentantkami Krakowskiego KKT. Walka o podium nie była łatwa. Wynik spotkania – 4:0 – w pierwszej rundzie ustaliła Maria Depta.

Kasper Kawecki – coach Sokoła na tych zawodach – podkreślił, że był to turniej typowo sparingowy.  Stanowi to jednak bardzo dobrą prognozę dla naszych zawodników na najważniejszy turniej w tym półroczu czyli Mistrzostwa Europy w Kluz Napoce-Rumunia.

Oprócz startów seniorskich, zaprezentowali się także kadeci i juniorzy, którzy wypadli całkiem dobrze, jedna z drużyn (Aleksandra Mosiołek, Kaja Krzesłowska, Marta Czapka, Natalia Kacprzak) zdobyła drugie miejsce w kumite drużynowym.

Równolegle z Mistrzostwami Europy rozgrywany był Puchar Europy Dzieci.

Zakończył się on dużym sukcesem dla naszych podopiecznych.

Wszystkie kluby województwa łódzkiego zdobyły 21 medali, w tym TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki aż 8. Nasi  młodzi medaliści to: Amelia Kamińska, Jan Sadowski, Igor Gawroński, Oliwier Szkudlarek, Zuzanna Wróblewska, Rafał Ratajczyk, Kinga Gawrońska, Julian Szewczyk, Anna Łysek, Bartosz Mysera.

Jest to fantastyczna prognoza na przyszłość i nadzieja, że nam – instruktorom rośnie nowe, mocne pokolenie następców w karate tradycyjnym.

Według informacji podanych przez Polski Związek Karate Tradycyjnego na obu imprezach gościli zawodnicy z 11 państw.