Zajęcia dla dzieci Aleksandrów Łódzki - Dojo United Łódź

Zajęcia dla dzieci Aleksandrów Łódzki

Grupa dzieci na zajęciach Karate w Centrum Sztuk Walki DOJO United w Aleksandrowie Łódzkim

Zajęcia sztuk walki stają się coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród młodych ludzi w Polsce. Ma to związek z napływem kultur z różnych stron świata, zwłaszcza ze wschodu, z którego większość z nich się pierwotnie wywodzi. Klub sportowy prowadzi zajęcia, które koncentrują się na nauce walki wręcz lub przy użyciu broni białej i mają na celu ochronić trenującego przed potencjalnym zagrożeniem w postaci napastnika. Już na początku uświadamia się młodych ludzi, iż nabyte, nowe umiejętności nie mają służyć niemoralnym i niecnym celom, a korzystanie z nich to ostateczność.

Większość zajęć i warsztatów tego typu, kładzie nacisk na naukę wyprowadzania ciosów w celu skutecznej ochrony przed napastnikiem bądź pokonaniu przeciwnika, w przypadku jeśli używa się ich na sali treningowej czy zawodach sportowych. Jednak klub i treningi to nie tylko nauka technik samoobrony czy poprawa aktywności fizycznej, ale także rozwój osobowościowo – duchowy, o czym bardzo często się zapomina. Dlatego zapraszamy do zapoznania się również z innymi treściami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej, gdzie dowiedzą się Państwo nieco więcej na temat sztuk walki.

Czy są to zajęcia odpowiednie dla dzieci?

Wielu rodziców zastanawia się czy uczestnictwo ich dziecka w tego typu zajęciach będzie odpowiednim krokiem i czy przyczyni się to w jakiś sposób do jego rozwoju. Bardzo często pojawiają się również pytania czy to dobre wyjście, bo przecież zwłaszcza u osób starszych, nierozeznanych w tym temacie, panuje błędne co należy już na samym początku podkreślić przekonanie, że tego typu aktywność może prowadzić do eskalacji agresji już w młodym wieku. Nadpobudliwość czy nadmiar energii dziecka jest w sprawny sposób rozładowywana przez klub, w którym podejmuje się ćwiczeń. Sztuki walki dla dzieci to przede wszystkim zajęcia w formie dobrej zabawy i jedna z najlepszych możliwych pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu. Wraz z upływem czasu stopniowo klub wprowadza stopniowo elementy danej dziedziny, nie zasypując dziecka nadmiarem mogącej go przytłoczyć wiedzy. Bezpieczeństwo na zajęciach to podstawa, dlatego też nie musimy się martwić, że już po pierwszym tygodniu zajęć, po przyjeździe pod klub zastaniemy nasze dziecko z podbitym okiem, czy złamanym nosem. W większości przypadków, nauka takich elementów jak chociażby ciosy, odbywa się bez kontaktu z drugim dzieckiem, gdyż są one w trakcie ćwiczeń wyprowadzane w powietrze, w odpowiednio przygotowane przez klub worki treningowe bądź tarcze asekurowane dodatkowo przez trenera prowadzącego zajęcia.

Klub a rozwój psychiczny dzieci

Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach niesie za sobą szereg zalet nie tylko w sferze fizycznej, ale również psychicznej dziecka. Podstawą filozofii, które respektowane są przez każdy klub, jest wpajany na samym początku szacunek do przeciwnika oraz trenera. Dyscyplina i porządek, a także określone zasady to coś do czego dzieci muszą się bezwzględnie stosować przychodząc na zajęcia. Wielu z nich jak dobrze wiemy ma bardzo często problem z dyscypliną, a klub i sala to miejsce w którym bardzo szybko zamieniają się w posłusznych uczniów. Jest to efekt pracy trenera, który wzbudza ogromny szacunek, a przy tym jest wymagający i nie daje sobie wejść na głowę. Dysponując dużą wiedzą, kompetentny trener prowadząc zajęcia wpaja im również wiele uniwersalnych, życiowych wartości. Dzieci uczone są przez klub umiejętności panowania nad sobą, nad swoją siłą, gry fair, niewykorzystywania własnej przewagi nad słabszymi, ale pomagania im. Szczególny nacisk kładzie się na uświadomienie dzieciom, że to sala, klub i zajęcia są odpowiednim miejscem do wykorzystywania nabytych umiejętności, a nie chociażby szkoła, w której mogłyby wszczynać bójki.

Nauka ciężkiej pracy i samokontroli

Warsztaty to czas, w którym młodzi ludzie przygotowywani są także do trudów codziennego życia. Klub uczy ich, że jedynie ciężką pracą, wyrzeczeniami i konsekwencją będą w stanie osiągnąć zakładane przez nich cele i realizować marzenia. Bardzo często zdarza się, iż zajęcia oraz wprowadzane w ich zakresie nowe elementy walki czy nieznane dzieciom wcześniej techniki, które muszą opanować, nie zostają łatwo przyswojone. Klub to miejsce, w którym uświadamia się im, że porażki i upadki to część życia i tylko dzięki uporowi i kolejnym próbom, w końcu osiągną sukces. Zajęcia to pewnego rodzaju szkoła życia, która uświadamia dzieciom czyhające niebezpieczeństwa i zagrożenia z którymi mogą w przyszłości mieć styczność, dlatego nabyta wiedza już w tak młodym wieku daje im niezwykłe w takich sytuacjach opanowanie.

Zajęcia Aleksandrów Łódzki a rozwój ciała

Zajęcia niosą za sobą oczywiste korzyści w postaci polepszenia funkcji motorycznych, na wielu płaszczyznach. Warsztaty prowadzone przez klub przyczyniają się do utrzymywania prawidłowej masy ciała oraz rozrostu konkretnych grup mięśniowych. Mowa tutaj zwłaszcza o mięśniach core (głębokich) czyli brzucha oraz grzbietu. Są one odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała, dlatego ich rozbudowa ograniczy, a nawet całkowicie zniweluje ryzyko uszkodzeń kręgosłupa czy krzywizn. Zwłaszcza te ostatnie są w dzisiejszych czasach prawdziwą zmorą wśród młodych ludzi, która niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Zajęcia przyczyniają się również do poprawy kondycji i wytrzymałości dzieci, co zapewnia lepszą wydolność, która przekłada się również na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Jakiego rodzaju zajęcia wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju zajęć, należy się kierować głównie osobistym wyborem dzieci, którym oczywiście możemy w pewnym stopniu pomóc. Powinno być to jednak samodzielną decyzją naszej pociechy, tak aby nie doprowadzić do sytuacji, w której warsztaty są jedynie przykrym obowiązkiem. Należy jednak sprawdzić czy dany klub posiada w swojej ofercie wybrane zajęcia i czy dziecko nie posiada jakichkolwiek przeciwwskazań medycznych, które mogłyby utrudnić bądź całkowicie wykluczyć uczestnictwo w treningach. W tym miejscu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie klub w Aleksandrów Łódzki przygotował dla Pańskich dzieci szereg dyscyplin, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jedną z najpopularniejszych dziedzin sportu, niezmiennie od lat pozostaje karate. Jest to sztuka samoobrony wywodząca się z Japonii, w trakcie której nie wykorzystujemy żadnej broni. Zajęcia prowadzą ku nie tylko rozwojowi fizycznemu, ale również ewolucji charakteru. Warsztaty nauczają dzieci poprzez zabawę, poprawiając ich koordynację, ucząc opanowania, cierpliwości oraz współpracy. Duża zaletą jest indywidualny charakter treningów. Zajęcia opierają się o indywidualny rachunek każdego z dzieci, pozwalając im na pokazanie pełni swoich możliwości. Stanowi to dużą przewagę nad grami zespołowymi, gdzie dzieci wycofane, nieśmiałe nie są w stanie pokazać pełni swego potencjału i możliwości. Zapraszamy do zapisów dzieci na tego typu dyscyplinę, gdzie same zajęcia karate nasz klub prowadzi w dwóch wariantach. Poza formą dobrze wszystkim znaną prowadzimy również warsztaty odmiany tradycyjnej.

Inna popularna odmiana sztuk walki to prowadzone przez nasz klub zajęcia z BJJ czyli Brazylijskiego Jiu – Jitsu, na które serdecznie Państwa ze swoimi dziećmi zapraszamy. Jest to doskonała forma aktywnego spędzania czasu i umacniania zainteresowań najmłodszych. Klub prowadzi zajęcia podczas których dzieci opracują elementy gimnastyki, zadbają o ogólny rozwój, a także poznają nowe, podstawowe elementy jiu – jitsu. To także doskonała forma sportu korygująca wady postawy oraz kształtująca prawidłowe nawyki na drodze osiągania prawidłowej sylwetki dziecka. Zajęcia odbywają się zazwyczaj bez udziału rodziców, tak aby osiągnąć maksymalne skupienie i bez rozpraszania wykonywać polecenia trenera. Klub nieustannie dba i o ich bezpieczeństwo, a nad wszystkim czuwa wykwalifikowana kadra trenerska, dlatego nie musicie się Państwo martwić o zdrowie waszych dzieci. Zajęcia prowadzone są z uwzględnieniem wszelkich potrzebnych norm bezpieczeństwa.